Laimingi.lt

Dėl ko tu gyveni?

Labas, šiandiena labai paprasta ir super aktuali tema kiekvienam, net ir toli pažengusiam.

Meditacijų sodybos „Myliu save“ dar yra likę vietu. Šią vasarą pas mane namuose .:) Visi grafikai ir registracijos čia.
Trijų savaičių kursas Gera savyje vyks Rugpjūčio 1-21. įėjimas dabar tik 20 eurų. Daug praktikos kasdiena ir lengvumo. Svečiai, meditacijos rytais ir vakarais. Registracija čia.

Dėl ko tu gyveni? (skaityti puslapyje)

Dėl ko tu gyveni? Atrodo, paprastas klausimas, toks gana akivaizdus, kad savęs to paklaustum prieš pradėdamas kažką veikti. Ne šiaip sau prieš kažką atliekant, bet išvis prieš patį gyvenimą. Prieš visa ką veikiant, prieš visa ką neveikiant. Prieš gyvenant. Pirminis klausimas.

Jo nepaklausęs gali praleisti tokius svarbius sau pačiam dalykus kaip baimė, džiaugsmas, jaudulys, sėkmė ar nesėkmė ir panašiai.

Tarkime, žmogus nusprendė gyventi dėl sėkmės, šeimos ir pinigų. Ko jis tada bijos? Dėl ko džiaugsis? Dėl ko liūdės ir nerimaus? Ogi dėl visko, kas gali nutikti su jo šeima, pinigais ir sėkme. Toks žmogus bijos svyravimų šeimoje, bus skrupulingas ir nervingas dėl sėkmės, pripažinimo, jaudinsis dėl pinigų. Nes? Nes jam svarbu, jo gyvenimas stovi ant kortos, nes jo gyvenimo prasmė pašvęsta tiems dalykams.

Tad dėl ko mes gyvename? Užduok sau šį klausimą, juk taip paprasta, nes antraip gali visą gyvenimą praleisti bandant įtikti kitiems, baimėje, pastoviai orientuojant save į rezultatus, kurie tik dar bus kažkur skubant. Pasidžiaugiant 10 minučių per gyvenimą po ilgų metų darbo tų rezultatų siekiant.

Akivaizdu, kad mes norime džiaugtis, mylėti, būti ramybėje pastoviai. Tad mes gyvename dėl to, o ne dėl kažko kito, nes net ir tas, kuris gyvenimą gyvena dėl šeimos, sėkmės ir pinigų, yra orientuotas į džiaugsmą, meilę ir ramybę, tik jis sumaišė šiuos dalykus su šeima, sėkme ir pinigais.

Banalu kalbėti apie tai, bet ar gali žmogus gyventi dėl kažko, kas laikina, dėl kažko, kas tipo bus amžina jaunystė tavo kūno ar panašiai? Tad kur ieškoti, kur atsisukti?

Atsakymas, kardinalus gyvenimo posūkis – gyventi dėl savęs, atrodo visiškas egoizmas, kol neatsakai, kas tas aš. Kai pamatai, kad tas tavo aš amžinas ir šventas be šventumo, jog tai amžinas džiaugsmas, meilė ir ramybė ir net dar daugiau – viskas nušvinta.

Tau tampa nebesvarbu, kas kaip sukinėjasi šioje laikinoje kūrinijoje, kas ką pasakė ar padarė – netenka reikšmės. Kadangi tau nebesvarbu, kas kaip nutinka, o tavo širdis pilna džiaugsmo, tai tau ramu dėl visko, tu viską imi mylėti. Meilė, džiaugsmas ir ramybė ima traukti į gyvenimą kitokius dalykus – viską išvysti džiaugsmo akimis, išgirsti meilės ausimis, jauti ramybės pojūčiais.

Kadangi tau nesvarbu, kas kaip pasisuka, tai dėl ko tau viską atstūminėti? Tau nėra tada dėl ko ir atstumti visko, nes kam tu tai atstumsi? Kam į olą medituoti dumsi? Nėra kam to daryti. Tu prisijungi prie gyvenimo, prie gražaus ir malonaus, kuris anksčiau tau atrodė pragaras.

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt

Meditacijų sodybos „Myliu save“ dar yra likę vietu. Šią vasarą pas mane namuose .:) Visi grafikai ir registracijos čia.
Trijų savaičių kursas Gera savyje vyks Rugpjūčio 1 - 21. įėjimas dabar tik 20 eurų. Daug praktikos kasdiena ir lengvumo. Registracija čia.