Laimingi.lt

Kaip nugalėti baimę?

Labas rytas, gyvybingas. Ačiū, kad esi, labai gera žinoti, jog esi.
Internetinis, trijų savaičių kursas „Gera savyje“ šį Gegužį. Laukiu, praleisim, tris savaites drauge.
Meditacijų sodybos „Myliu save“ šią vasarą pildosi, Birželį ir Liepą. Registracija.

Kaip nugalėti baimę?

Baimės tėra fantazijos – atrodo visi tai žinome. Pamenu vieną ankstyvą rytą, kai važiuodamas mašina klausiausi audio knygos apie tai, kad 97% baimių išvis net nepretenduoja į realybę. Visgi jos būna tokios gajos, kad kažkur vis tiek gyvena mumyse.

Kiekviena problema turi savo baimę, nėra kitokių. Spręsti jas aš mėgstu nuo pamatymo, kur gi slypi baimė. Tai ką gi reiškia pamatyti ir "išspręsti" baimę? Atsakymas labai paprastas - pamatyki, kur ir ką prifantazavai. Taip, tu ją sufantazavai ir to bijojai.

Aš, pavyzdžiui, jausdavau baimę būti atstumtam. Kodėl? Ogi todėl, kad įsivaizduodavau, jog man reikia patikėti tuo nuvertinimu ir nuspręsdavau susiriesti į kamuoliuką bei daryti tada ne kaži ką. Tas susirietimas buvo tai, ko aš bijojau. O sprendimą priėmęs buvau aš pats, kažkada, giliai nesąmoningu momentu.

Prajautęs, būnant su savimi, pamačiau visa tai (ką nusprendžiau ir prifantazavau), pažvelgiau į tai sąmoningai ir ta baimė išsisklaidė. Toje situacijoje natūraliai atėjo sprendimas gerai jaustis, net jeigu kiti žmonės bando mane atstumti ir visi tokie atstūmimai magiškai dingo.

Taigi mano klausimas jums. Kai jūs bijote, ką jūs fantazuojate? Kokios fantazijos bijote? Kaip jūs elgiatės, kas esate, ko bijote toje fantazijoje? Tai fantazija. Išjausk, atsek, grižk prie tos fantazijos, o dar geriau - pranardyk daug tokių savo baimių ir atgausi labai daug savo laisvės. Leidai sau, būdamas laisvėje, apriboti save, nes buvo labai daug laisvės. Baimės net nugalėti nereik, o tik tinkamai ją matyti - tik fantazija.

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt

Jei nežinai nuo ko pradėti...?

 

 

Internetinis, trijų savaičių kursas „Gera savyje“ šį Gegužį. Laukiu, praleisim, tris savaites drauge.
Meditacijų sodybos „Myliu save“ šią vasarą pildosi, Birželį ir Liepą. Registracija.