Laimingi.lt

Kūryba arba kur riba?

Laba diena, sveiki gyvi, šimtas metų, visa žiema jau beveik praėjo :) Išlendu iš meškos miego ir kaip visada turiu jums dovanų straipsnį.
Jau yra paskirtos šių metų meditacijų sodybų „Myliu save“ datos bei „Gyvasis meilės kursas“ Balandžio 9 – 30 dienomis. Grafikas ir registracijos čia.

Kūryba arba kur riba? (skaityti puslapyje)

Labas, šiandieną apie vieną labai įdomų dalykėlį pasirašinėsiu. Tas dalykėlis yra dažno žmogaus mįslė - ką daryti, kad pasijaustum gerai? O jei dar tiksliau – ką daryti, kad jausčiau meilę, džiaugsmą, ramybė...?

Kaip ir kiekviename moksle, taip ir laimės profesūroje, pirma gali pagelbėti suprasti, ko nereikia daryti, kad jaustumeisi laimingas. Jeigu sunku suprasti, ko imtis, tai labai padeda pažiūrėti, ką dabar darai, kas nėra privaloma. Pvz. aš galvodavau, kad aš turiu jaustis perdėtai atsakingu už viską, kas buvo tik paprasčiausia kaltė, o kai pamačiau, jog tai nereikalinga, tai atkrito ir tiesiog tapo daug ramiau. Tai buvo paprasčiausios iliuzijos.

Taip pat, pavyzdžiui, kad būtum laimingu, tu neprivalai bėgioti, nes ne visi bėgantys yra laimingi. Neprivalai gražiai atrodyti, nes... vėlgi... ne visi yra laimingi, kurie gražiai atrodo ir t.t. Milijonas pavyzdžių. Galų gale prieisi iki to, kad apskritai niekas nėra privaloma daryti, nėra jokių „reikia“, tas begaliniškai išlaisvina.

„Kodėl? Kodėl aš neprivalau nieko daryti? Kodėl??? Juk... turiu tiek daug nebaigtų „reikalų“..!“ - sako protas. Moksliniai tyrimai rodo, kad smegenys vienodai reaguoja į realius įvykius ir į vaizduotę. Kitaip tariant, jam atrodo realu tai, ką jis galvoja. Tad jam ir norisi spręsti nebūtus dalykus, fatazijas. Priežastis kodėl turėtumei nustoti nėra net labai loginė, o daugiau gili nuojauta, kad tu esi nuostabus savo buvime.

Tavo prigimtis yra wau-wa-wyyy-wa, tu esi laimė savo esmėje, todėl visą laiką jauti trauką į tą atsipalaidavimą. Esmė yra neapsiriboti fantazijomis. Kurdamas sau mintis, kartais labai užmaršiai ir nesąmoningai, neatmenamu laiku, susikūrei ribas ir tos ribos tau daro įtaką. Tai paprasčiausia riba, kūryba.

Tau nereikia mistifikuoti ar magijos kažkokios, viskas tėra paprasčiausia savitaiga. Nori žinoti ar ne, supranti ar ne, bet kai tu sau kažką lemeni pirkdamas ledų, tas dalykas įsirašo prote, tos mintys ima atsikartoti ir tai yra savitaiga.

Tad paprasčiausiai gerai pasijausti gali nuo... paleidimo to, ką pats sau sukūrei, ir tada įkrenti į tą begalinį išmintingą save, kuriuo jau esi. Nėra nieko be tavęs, kas galėtų tau uždrausti ten grįžti. Pasiteisinimų pilna burna tėra... savitaiga. Taigi.

Norint gerai pasijausti tereikia neapsiriboti, neprisikurti. O jeigu jau prikūrei, tai reikia sugriauti (piktasis „A-ha-ha“), palikti, paleisti, perprasti, prisiminti ir suprasti. Žodžiu, užsiimti praktika, kuri išlaisvina. Kasdieną. Su meile sau ir prisiminimu savęs nuostabaus. Gero vizito į save. Visi susitinkam ten, juk viena esam amžinai.

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt

Laba diena, sveiki gyvi, šimtas metų, visa žiema jau beveik praėjo :) Išlendu iš meškos miego ir kaip visada turiu jums dovanų straipsnį.
Jau yra paskirtos šių metų meditacijų sodybų „Myliu save“ datos bei „Gyvasis meilės kursas“ Balandžio 9 – 30 dienomis. Grafikas ir registracijos čia.