Laimingi.lt

Leisk tu sau numirti...

Labas, šį kartą po iš po gilių meditacijų.

Meditacijų sodybos „Myliu save“ šią vasarą pas mane namuose .:) Visi grafikai ir registracijos čia.
Septynių savaičių kursas Gera savyje vyks nuo Liepos 7 dienos. Daug praktikos ir lengvumo. Registracija čia.

Leisk tu sau numirti... 

Na ir pavadinimą šiandienai išrinkau... Siaubas? Na visai ne, ekstazė veikiau. Labai labai palaimingas dalykas paleisti gyvenime viską, kas laikina, kas netikra.

Dabar va sėdėjau ir meditavau, atėjo toks spontaniškas klausimas: „Kas manyje nemirs?“, arba kita puse paklausti galima: „Kas manyje numirs?“. Ar mintys mano mirs? Ar mano kūnas mirs? Ar mano istorija mirs? Ar mano asmenybė mirs?

Aišku, kad visi šie numirs. Kaip gera, kad jie mirs. Pajutus intuityviai, kad jie mirs – mums iškart palengvėja, nes atsikratome nereikalingų minčių ir svorio. Koks jausmas jausti, kad tavyje visi nepabaigti dalykai numirs ir jų nebeliks, o tu liksi? Koks jausmas tau, kad tavo skausmo istorija numirs? Kaip jautiesi jausdamas, kad apskritai viskas numirs ir toliau bus tiesiog be netikrų dalykų?.. Oho, kiek išsilaisvinimo.

Išsilaisvinimas nereiškia, kad mes esame nelaisvi ar kad čia kažkas blogai, bet tiesiog vis nauja laisvė, vis naujas gyvenimas. Tiesiog ekstazė žinoti vien tai, kad mirsi. Baisu? Veikiau sąmoninga, nesigąsdinkime, gyvenimas daug pavojingesnis... :)

Klausdami tokio klausimo išsilaisvinsite nuo nemeilės sau, gyvenimui ir visatai. Juk ji visa gimė ir mirs, ir koks tau tikslas pragyventi ir numirti nepamilus to, kas čia yra ir savęs paties? Laikinų daiktų, žmonių, savęs laikino ir t.t. Juk tai taip laikina, taip gražu, kaip fontanas ar kaip pavasaris, kuris, mes žinom, praeis. Kaip gražu, kad jis praeina ir vėl ateina... Todėl ir mylim, nes laikina. Amžinumas (kas yra meilė) mato laikinumą ir įsimyli. Kas gali būti gražiau?

O kas liks? Kas tavyje lieka visada, atmetus visus mirtingus reikalus, kas tavyje nemirtinga? Kas lieka amžinai gyva ir amžinai būna? Kas, kas, kas? Aš, aš, aš. O kas tas aš? O kas tas kas? Kas ne kas, neįkas. Klauski.

P.S. Štai praktiką, įrašytą prieš keletą metų meditacijų stovykloje „Myliu save“, labai giliai atsakantį į tą „kas aš?“. Perklausykite, kertu lažybų, kad tai bus vienas gilesnių gyvenimo patyrimų. Spausti čia.

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt

Meditacijų sodybos „Myliu save“ šią vasarą pas mane namuose .:) Visi grafikai ir registracijos čia.
Septynių savaičių kursas Gera savyje vyks nuo Liepos 7 dienos. Daug praktikos ir lengvumo. Registracija čia.