Laimingi.lt

Tu – ne konservas

Laba lietinga diena. Tikiuosi užteks jėgu perskaityti :)
Rytoj prasideda Gyvasis Meilės Kursas (GMK). Visą mėnesį truksiantis internetinis gyvas meditacijų kursas su meditacijomis kiekvieną rytą ir susibūrimais vakarais tris kart per savaitę. Labai kitoks, labai atnaujintas. Išbandysime nebandytų dalykų. Pirminis prisijungimas tik 20 eur. Junkis!
Meditacijų sodybos šiltai ir jaukiai mažose grupėse Birželį, Liepą. Registracija.
Koncertukai mano kūrybos dainų ir šamaninės kelionės pasidalinimai Jums pakvietus. Rašykite.

Tu – ne konservas 

Būni kartais ant stabdžių? Žinai tą jausmą, kai lyg ir gerai gyvenime daryti kažką, bet reikia save pataupyti, nedaryti kažko, kad vėliau būtų kažkas geriau. Pavyzdžiui, kažko nevalgyti, nemylėti kažko. Dvasingume dažnai pasitaiko draudimai nejausti kažko, neduoti sau leidimo patirti tam tikrų gyvenimo momentų ar ypač malonumų. Pakalbėkime apie tai.

Kokia motyvacija yra už viso to? Ar tai yra tikrai meilė? Ar su meile su tai darai? Nes visgi šių veiksmų esmė slypi ne tame, ką daryti ir ko nedaryti, o kaip daryti. Kokia motyvacija už viso to slypi? Budistai sako, kad kokie motyvai slypi už tavo veiksmų, prie to jie ir prives. Viena motyvacija (priežastis) veda prie veiksmo, o šis veda prie kito. Šių veiksmų rezultatai yra tavo likimas, o motyvacija už viso to vairuoja viską. Šių dalykų visuma yra tavo karma. Taigi, kas valdo tavo karmą? Atsakymas, labai dažnai susilaikant draudimuose, būna baimė.

Aš išpūtęs akis žiūrėdavau, kaip šamanai valgo mėsą. Kaip jie tai daro? Kodėl jie tai daro? Juk tai kenksminga (anot Rytų filosofijos). Kalbant apie budistus – jie irgi valgo mėsą, bent jau esantys Nepale ir Tibete. Atsakymas yra toks, kad jie valgo ją su dėkingumu ir meile. Vietoje to, kad gailėtų gyvų būtybių, smerktų tokius veiksmus, jie rado išeitį karmoje. Žinodami, kad sielos žino savo kelius iš anksto, jie supranta, kad sielos atidavė savo kūną kitiems maitinti ir valgydami dėkoja, džiaugiasi ir myli juos. Jie nuplauna visą informaciją esančią mėsoje savo dėkingumu ir nesukdami galvos ją valgo. Valgo ir džiaugiasi. Sunku tai suprasti mūsų dvasiniuose keliuose. Bet visgi ką rinktumėtės – dėkingumą ir meilę, begalinę meilę tam, kuris atsidavė jums savo kūnu ar smerkimą, baimę ir gailestį jam? Ko vertesnis tas, kuris atsidavė? Motyvai atitinkamai ves prie to paties. Galų gale, kas mums sakė, kad augalai nieko nejaučia? Jie dar ir kaip jaučia.

Kai bijai ir susilaikai, tuomet nepatiri, o tai skauda. Pavyzdžiui, mes galime sau neleisti patirti gyvenimo, kas gana dažnai yra prisakoma įvairiuose mokymuose. Gyvenimas yra blogis, anot jų, nuo kurio reikia pabėgti. Jums, anot jų, reikia kaip įmanoma gyvenimo vengti, nes ten kažkur bus geriau. Taigi slėpkitės kaime. Ale bus kitokia kūrinija VĖLIAU (kuri niekada neateina, deja), ten ji bus laimingesnė (kodėl?). Kažkaip viskas bus kitaip. Bet ar tai tiesa? Viskas yra viena – tai yra pagrindas viso dvasingumo. Vadinasi, ir šis pasaulis yra viena su dvasiniu pasauliu. Dvasia šį pasaulį smelkia kiaurai ir šis pasaulis papildo dvasinį pasaulį, ir atvirkščiai – dvasia papildo šį. Jis pagamintas iš tavęs - sąmonės, nes jis yra viena. Tai ką mes čia galime atskirti ir nejausti? Galime nejausti vyrų ar moterų, ar, pavyzdžiui, blogio, kuris mano jautimu tėra vertinimas mumyse.

Galite ilgai ieškoti blogio. Pamenu, skaičiau Tibeto istoriją apie jų baisius kankinimus, kuriuos net esamuoju laiku atlieka kinai, ir jais pasibaisėjau. Tas pats galėjo būti su vokiečiais per II pasaulinį karą, bet nepamirškime ir lenkų, kurie buvo Vilniaus krašte, ir pačių lietuvių retsykiais, o galų gale ir amerikiečių, musulmonų ir t.t. Žodžiu, nekęsti galime visų. Patinka? Neišmanymo visur atsiranda, o žmogus nėra jo veiksmai, todėl atpažindami žmones mes pamatome, kad visi yra mylinčios būtybės ir tokiu būdu būname taikoje ir meilėje su visais, o tai nėra jokia banalybė - tai realybė.

Neatskirkite savęs nuo gyvenimo. Leiskite sau viską patirti ir tirti. Jūs ne konservas, kurį reikia sutaupyti dvasiniam pasauliui po mirties ar pan. Dvasinis pasaulis yra čia, o dvasingumas yra viską patirti ir matyti kaip yra. Matant kaip atsiranda meilė, nes viskas tobula. Neišnaikinsite savyje blogio, tai neįmanoma kovojant. Neišnaikinsite savyje aistros, bet leidus sau ją patirti, kaip ir, pavyzdžiui, leidus sau į ranką paimti peilį, mes atrandame tai, kad mes imame pjaustyti maistą, o ne save. Taip panašiai, leidę sau patirti, nustojame elgtis iš baimės ir elgiamės labai labai sumaniai, dieviškai protingai. Nekonservuokite, tai yra gyvenimas ir jis šaukiasi gyventi. Jis yra šventas, tobulas, mylėtinas ir gyvenamas. Nėra reikalo prieš jį maištauti, nebent iki tol, kol pamatai.

Leidžiant sau patirti, įgysi patirties, su laiku atkris visi neišmanymai ir jausiesi bei elgsiesi lyg iš vadovėlio, negaliu to džiaugsmo apsakyti.

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt

Rytoj prasideda Gyvasis Meilės Kursas (GMK). Visą mėnesį truksiantis internetinis gyvas meditacijų kursas su meditacijomis kiekvieną rytą ir susibūrimais vakarais tris kart per savaitę. Labai kitoks, labai atnaujintas. Išbandysime nebandytų dalykų. Pirminis prisijungimas tik 20 eur. Junkis!
Meditacijų sodybos šiltai ir jaukiai mažose grupėse Birželį, Liepą. Registracija.
Koncertukai mano kūrybos dainų ir šamaninės kelionės pasidalinimai Jums pakvietus. Rašykite.